Prečo si vybrať tenis

Tenis je momentálne jedným z najobľúbenejších športov na svete. Venuje sa mu okolo 30 miliónov hráčov a je vhodný pre ľudí v každom veku. Vďaka nemu vzniklo niekoľko ďalších príbuzných športov ako squash, bedminton, ricochet alebo čoraz viac populárny plážový tenis. Postupne si tenis získava čoraz väčšiu popularitu a sme radi, že svojou činnosťou k nej prispieva aj naša tenisová škola.

Pre vývoj dieťaťa je veľmi dôležitá zmysluplná náplň voľného času. Pohyb je vhodnou alternatívou k sledovaniu televízie, či hraniu počítačových hier, ktoré v neprimeranom rozsahu môžu viesť až k detskej obezite, rozšírenej najmä v západnej Európe. Našou prioritou je preto výchova detí v športovom duchu, zabezpečenie ich pohybovej zdatnosti hravou formou, aby pre nich tenisový kurt znamenal hlavne miesto zábavy. Tým chceme docieliť, aby si každé dieťa vytvorilo kladný vzťah k športu a pohybu ako takému.

Prečo vybrať pre Vaše dieťa práve tenis?

Hranie tenisu v sebe neskrýva len samotnú hru. Dieťa si vybije prebytočnú energiu, odreaguje sa od celodenného sedenia v školskej lavici a nájde si nových kamarátov. Tréningy rozvíjajú hrubú motoriku, či pohybovú koordináciu. Tento šport podporuje rozvoj dieťaťa nielen po stránke fyzickej, ale i psychickej. Dieťa sa učí podstatu fair play, rozvíja svoju samostatnosť, prirodzené sebavedomie, dokáže sa lepšie sústrediť a zlepšia sa jeho reakcie a postreh.

Tenis pritom nepatrí medzi finančne najnáročnejšie športy. Stačí mať športové oblečenie, vhodnú obuv, požičať si alebo kúpiť tenisovú raketu a ste pripravení na hru :-)

Veľa úspechov a chuti do tenisu praje

Mgr. Michal Ulický

šéftréner tenisovej školy Advantage

Späť

Novinky

Všetky novinky