Tréningy a súťaže

Tenis je jedným z najobľúbenejších športov na svete. Venuje sa mu okolo 30 miliónov hráčov a je vhodný pre ľudí v každom veku. Vďaka nemu vzniklo niekoľko ďalších príbuzných športov ako squash, bedminton, ricochet, či stále viac populárnejší plážový tenis. Každopádne tenis si získava čoraz väčšiu popularitu a sme radi, že svojou činnosťou k nej prispieva aj naša tenisová škola.

Pre vývoj dieťaťa je veľmi dôležitá zmysluplná náplň voľného času. Pohyb je vhodnou alterntívou k sledovaniu televízie, či hraniu počítačových hier, ktoré v neprimeranom rozsahu môžu viesť až k detskej obezite, rozšírenej najmä v západných krajinách. Preto je našou prioritou výchova detí v športovom duchu, zabezpečenie ich pohybovej zdatnosti hravou formou, aby si každé dieťa vytvorilo pozitívny vzťah k športu a aby pre ne tenisový kurt znamenal hlavne miesto zábavy. 

Hranie tenisu pri tom v sebe neskrýva len samotnú hru. Dieťa si vybije prebytočnú energiu, odreaguje sa od celodenného sedenia v školskej lavici a nájde si nových kamarátov. Hráním tenisu si postupne rozvíja hrubú motoriku, či pohybovú koordináciu. Tento šport podporuje rozvoj dieťaťa nie len po stránke fyzickej, ale i psychickej. Dieťa sa učí podstatu fair play, rozvíja svoju samostatnosť, prirodzené sebavedomie, dokáže sa lepšie sústrediť a zlepšia sa jeho reakcie a postreh.

Tenis pri tom nepatrí medzi finančne najnáročnejšie športy. Stačí si zaobstarať športové oblečenie, vhodnú obuv, kúpiť alebo si požičať raketu a Vy alebo Vaše dieťa možete začať hrať.

Z dieťaťa sa nemusí stať automaticky profesionálny hráč, no môže v tenise objaviť celoživotný koníček, ktorý môže naďalej rozvíjať a mať z neho radosť.

Mgr. Michal Ulický

Späť

Novinky

Všetky novinky
banner tenis-shop